Calcitove plavalke pobrale odličja v najstarejšem slovenskem mestu

V soboto, 14. 5. 2022, je v najstarejšem slovenskem mestu potekal 16. Pokal Terme Ptuj 2022. Na tekmi so nastopili tekmovalci petnajstih slovenskih klubov. Med njimi je bil tudi Plavalni klub Calcit Kamnik, ki so ga zastopale Ivana Lukan, Lena Novak in Živa Prašnikar pod vodstvom trenerja Mihe Potočnika.

Čeprav je bil na tokratni tekmi kamniški klub zastopan z le tremi plavalkami, še ne pomeni, da se niso pod domače vršace vrnile z zavidljivimi odličji.

Lena Novak je osvojila štiri zlate medalje v kategoriji kadetinj in sicer vse v disciplini prosto na razdalji 50 m, 100 m, 200 m in 400m. V teh disciplinah je bila najboljša tudi v absolutni razvrstitvi.

Ivana Lukan je osvojila zlato medaljo na 200 m prsno in dve srebrni na 50 m ter 100 m prsno. Na 200 m prsno je bila najboljša tudi v absolutni kategoriji.

Živa Prašnikar je v kategoriji mladink osvojila zlato medaljo na 100 m hrbtno.

Čestitamo plavalkam in trenerju za odlične rezultate!

Matjaž Spruk

Foto: Miha Potočnik