Kamničani se bodo v začetku meseca junija po dolgih letih spet pomerili za naslove občinskih prvakov v tenisu.

Tenis klub Kamnik bo v sodelovanju z Zavodom za turizem in šport Kamnik ter Športno zvezo Kamnik organiziral prvo občinsko prvenstvo v tenisu za člane in članice.

Prvenstvo bo potekalo v soboto 4. in nedeljo 5. junija 2022, na njem pa bodo lahko igrali vsi igralci, ki imajo stalno prebivališče v občini Kamnik. Igralo se bo po starostnih kategorijah (moški do 25 let pa vse do nad 65 let, ženske do 25 let pa vse do nad 55 let), zmagovalci posameznih starostnih kategorij pa bodo prejeli naziv “Prvak občine Kamnik v tenisu” in seveda pokal. Ker se bo igralo po sistemu dvojne eliminacije (tudi če igralec izgubi kakšno tekmo, še vedno lahko na koncu postane zmagovalec), bo vsak udeleženec odigral najmanj dve tekmi.

Rok za prijave je sreda 1.6.2022, žreb in razpored tekem pa bosta v četrtek 2.6.2022 objavljena na spletni strani www.tkkamnik.si. Prijavnico in podrobnosti razpisa lahko prav tako najdete na spletni strani kamniškega teniškega kluba.

besedilo in fotografija Matjaž Pogačar