• +386 (0)8 161 53 09

Iz mesta ob Savinji prinesli srebro in bron

V zimskem bazenu Golovec v Celju, je v potekala prva novoletna tekma in sicer 3. Razvojni pokal in 4. celjski pokal 2022. V konkurenci devetnajstih slovenskih klubov, je nastopilo 16 plavalk in plavalcev Plavalnega kluba Calcit Kamnik pod vodstvom trenerjev Emila Tahirovića in Lare Seretin. Za Kamnik so pod vodstvom Emila nastopili Ana Avbelj, Neža Hren, Taja Klemen, Pika Justina Lapuh, Anna Losieva, Laura Podgoršek, Nina Vrhovnik, Tymur Beshlyk, Žiga Rakar Keržič, Liam Negodič, in Nace Žen, pod vodstvom Lare pa so nastopili Kaja Hočevar, Tina Klemen, Sofia Lazell, Maj Primožič in Pavlin Zule.

Tekma je bila namenjena tekmovalcem mlajšim od 14 let.

Taja Klemen je zasedla drugo mesto in osvojila srebrno medaljo na 50 m prosto, temu uspehu pa je dodala še 6. mesto na 200 m prsno.

Neža Hren je s tretjim mestom na 200 m prsno osvojila bronasto medaljo, na 50 m prosto pa je zasedla 7. mesto.

Nina Vrhovnik je osvojila 5. mesto na 100 m mešano, Liam Negodič 9. mesto na 100 m prsno, Laura Podgoršek 10. mesto na 100 m mešano in Ana Avbelj 10. mesto na 100 m prsno.

Prav vsi pa so odplavali nove osebne čase in s tem nakazali stopnjevanje forme pred februarskim državnim prvenstvom.