Calcitovi plavalci med krompirjevimi počitnicami plavali v Puli

Plavalci plavalnega kluba Calcit Kamnik so se v času jesenskih počitnic udeležili plavalnih priprav v Puli.

Trenerja Miha Potočnik in Emil Tahirović sta plavalcem pripravila intenzivne treninge v bazenu. Ti so potekali dvakrat na dan. Poleg mokrih treningov so bili na urniku tudi suhi treningi.

Želeli so predvsem izkoristiti čas v pokritem bazenu, ker takih možnosti med letom v Kamniku nimajo.

V času priprav jim je dobro služilo lepo sončno vreme, s tem pa so pridobili veliko naravnega D vitamina. Tako jih je med časom za počitek sonce zvabilo na plan. Sprehodili so se skozi staro mestno jedro, mimo amfiteatra in ostalih znamenitosti ter obnovili znanje zgodovine.

Poleg hotela se nahajajo igrišča, zato so izkoristi prosti čas in se pomerili v odbojki, košarki ali nogometu. Najpogumnejši so opravili še dodaten 'trening' v morju.

Plavalci so se vrnili, res da malce utrujeni, a zagotovo bogatejši za kar nekaj prijetnih življenjskih izkušenj. Ena je prav gotovo izkušnja dobrega treninga, druga kvalitetno druženje v dobri družbi. In ker so v navihanih najstniških letih so prav gotovo doživeli še kakšno prijetno izkušnjo, za katero nikoli ne bomo izvedeli.

Matjaž Spruk