Judoisti iz Kamnika uspešni tudi v tujini

Mednarodne priprave in judo turnir Mala Evropa Prnjavor - BiH 2021

Mladi judoisti, člani Judo kluba Komenda so se med 10.8.2021 in 16.8.2021 na novo sezono pripravljali na mednarodnih judo pripravah v Prnjavoru v Bosni in Hercegovini, ki jih organizira domači Judo klub SokoM. Glavni dogodek – Judo turnir Mala Evropa se je odvil v soboto, 14.8.2021, ko smo s 16 tekmovalci Judo kluba Komenda kot edini predstavniki Slovenije zastopali našo državo. Med njimi so bili tudi uspešni judoisti iz Kamnika.

Tekmovalo je 396 judoistov iz 9 držav. Na velikem in močnem prvenstvu Balkana so se borili judoisti iz Bosne in Hercegovine, Črne Gore, Srbije, Romunije, Bolgarije, Moldavije, Hrvaške, Ukrajine in Slovenije.

Judo klub Komenda je osvojil 15 odličij, saj so nekateri naši borci nastopili v dveh starostnih kategorijah, tudi med starejšimi. Zelo dobro se je odrezal kamniški judoist Žiga Klarič, kateremu se je v zadnjih sekundah finalne borbe izmuznilo zlato. Žiga je bil tudi po mnenju mnogih gledalcev tekme in sodnikov najboljšemu tekmovalcu v svoji kategorijimin se je prav tako razveselil zasluženega srebra. Drugo mesto je osvojil tudi Kamničan Leon Adrović, ki je na tem turnirju nastopil že četrtič. Ponosni smo tudi na vse bronaste kolajne, ki na tako močnem tekmovanju vsekakor pomenijo trdo delo in velik napredek naših judoistov. Bron so v Kamnik prinesli: Maj Lokar Gros, Brina Frece ter Žana Lazić.

Na pripravah so vsakodnevno potekali judo treningi na prostem - tatami je namreč stal pod šotorom na robu gozda, kjer so bile temperature nekoliko prijetnejše kot v dvorani. Vodili so jih izkušeni in priznani trenerji iz tujine. Ker so bile temperature krepko preko 30˙C, smo vsak dan odšli tudi na bazen ter se nekoliko ohladili. Po tekmi smo si privoščili vrhunsko regeneracijo v zdravilnem notranjem termalnem bazenu Banja Kulaši s posebno bazično vodo. Zadnji dan priprav je rojstni dan praznoval naš član Žiga in smo ga presenetili s torto.

Vsekakor je bila to odlična izkušnja za mlade judoiste, ki se že intenzivno pripravljajo na državna prvenstva, ki jih čakajo jeseni.

REZULTATI TURNIR MALA EVROPA:

Absolutna kategorija članov, mladincev in kadetov;

• Žiga Klarič - 2. mesto
  • Haya Veinhandl Obaid - 3. mesto