Devet naslovov državnih prvakov za Calcitove plavalce

Absolutna razvrstitev:

Nik Peterlin je postal trikratni absolutni državni prvak na 1500 m prosto, 800 m prosto in 400 m prosto. Gašper Stele je osvojil naslov absolutnega državnega podprvaka na 800 m prosto in 3. mesto na 1500 m prosto.

Od 16. do 18. decembra 2022 je na bazenu v Kranju potekalo Odprto združeno prvenstvo Slovenije 2022. Na zimskem državnem prvenstvu je v 25 metrskem bazenu nastopilo 25 slovenskih klubov, med njimi tudi plavalke in plavalci Plavalnega kluba Calcit Kamnik. Tekmovanje je bilo organizirano za starostne skupine člani/članice, mladinci/mladinke, kadeti/kadetinje in absolutna kategorija. Pravico do nastopa na tekmovanju dobi plavalec, ko doseže normo za posamezno disciplino, katero razpiše Plavalna zveza Slovenije za vsako starostno skupino posebej.

Za Plavalni klub Calcit Kamnik je normo za nastop, doseglo 15 plavalk in plavalcev. Nastopili so: Ana Avbelj, Ivana Lukan, Laura Podgoršek, Iza Videc, Nina Vrhovnik, Andraž Cencelj, Miha Justin, Mark Anej Lapuh, Liam Negodič, Nik Peterlin, Gašper Stele, Tevž Štupar, Rok Vejnovič in Matevž Vrhovnih pod vodstvom trenerja Miha Potočnika, ter Maruša Kugler pod vodstvom trenerja Emila Tahirovića.

V posameznih kategorijah so osvojili naslednje naslove:

Člani:

Gašper Stele državni prvak na 800 m prosto, državni podprvak na 1500 m prosto in 3. mesto na 400 m prosto.

Mladinci in mladinke:

Nik Peterlin trikratni državni prvak na 1500 m prosto, 800 m prosto in 400 m prosto in državni podprvak na 200 m prosto.

Iza Videc 3. mesto na 200 m hrbtno.

Kadeti in kadetinje:

Laura Podgoršek državna prvakinja na 200 m delfin in državna podprvakinja na 100 m delfin.

Rok Vejnovič državni prvak na 1500 m prosto, 3. mesto na 200 m hrbtno in 3. mesto na 400 m mešano.

Ivana Lukan dvakratna državna podprvakinja na 100 m prsno in 200 m prsno ter 3. mesto na 50 m prsno.

Vsi ostali plavalci so odplavali veliko osebnih rekordov in odličnih časov, nekaterim pa je nastope preprečila bolezen. Plavalni klub Calcit Kamnik bogatejši za 9 naslovov državnih prvakov.

Ne upamo si predstavljati s kakšnimi rezultati nas bodo razvajali šele, ko bo obljuba o pokritem bazenu v Kamniku izpolnjena.

Iskrene čestitke vsem plavalcem in trenerjema, ter obilo plavalnih užitkov v prihajajočem letu!

Matjaž Spruk

Foto: Člani PKK