• +386 (0)8 161 53 09

Plavalni klub Calcit Kamnik uspešen pa Ribinem jesenskem pokalu 2022

V 25 metrskem bazenu v Tivoliju je 22.10.in 23.10.2022 potekal Ribin jesenski pokal 2022. Nastopilo je 370 plavalk in plavalcev iz 22 slovenskih klubov, ter klubov iz Avstrije in Bosne in Hercegovine. V močni konkurenci je Plavalni klub Calcit Kamnik zastopalo 14 plavalk in plavalcev, pod vodstvom trenerje Mihe Potočnika. Nastopili so: Ana Avbelj, Ivana Lukan, Laura Podgoršek, Živa Prašnikar, Taja Vejnovič, Iza Videc, Nina Vrhovnik, Andraž Cencelj, Liam Negodič, Nik Peterlin, Tevž Štupar, Rok Vejnovič, Matevž Vrhovnik in Nace Žen.

Izmed 14 plavalcev Plavalnega kluba Calcit Kamnik jih je v svoji kategoriji kar 10 osvojilo vsaj eno medaljo, ostali štirje pa so se uvrstili tik pod zmagovalni oder.

Najbolj »bleščeča« se je iz Tivolija vrnila Laura Podgoršek, saj se je v vsaki odplavani disciplini uvrstila na zmagovalni oder. Osvojila je tri zlate medalje na 50 m prosto, 100 m delfin in 50 m hrbtno, dve srebrni, na 100 m prosto in 100 m hrbtno ter bronasto na 100 m mešano.

Ivana Lukan: 1. mesto na 200 m prosto, 50 m prsno in 200 m prsno ter 2. mesto na 100 m prsno.

Ana Avbelj: 1. mesto na 200 m prsno in 3. mesto na 100 m prsno in 100 m hrbtno.

Živa Prašnikar: 3. mesto na 100 m hrbtno.

Taja Vejnovič: 2. mesto na 200 m prosto in 3. mesto na 200 m mešano.

Iza Videc: 1. mesto na 200 m mešano, 2. mesto na 100 m hrbtno in  3. mesto na 50 m delfin in 50 m hrbtno.

Nina Vrhovnik: 1. mesto na 200 m prosto, 2. mesto na 200 m mešano in 3 mesto na 50 m delfin.

Liam Negodič: 3. mesto na 100 m prsno in 100 m hrbtno.

Nik Peterlin: 1. mesto na 400 m prosto in 2. mesto na 200 m delfin.

Rok Vejnovič: 1. mesto na 200 m delfin, 2. mesto na 200 m prsno, 200 m hrbtno in 200 m mešano in tretje mesto na 200 m prosto.

V času jesenskih počitnic se plavalci Plavalnega kluba Calcit Kamnik odpravljajo na enotedenske priprave v Pulj. Prepričani smo, da bodo ta čas dobro izkoristili in da nas bodo po vrnitvi, še naprej razveseljevali z odličnimi rezultati.

Iskrene čestitke vsem plavalcem in trenerju.