• +386 (0)8 161 53 09

Kegljanje: Konec izjemno uspešne sezone za Calcit kegljanje

Prejšnji teden je s 4. turnirjem Državnega prvenstva za dečke in deklice, finalom Pokala Kamnika in borbenimi igrami ekip Občinske trim lige končala sezona 2021/2022 v kegljanju.

Ena najuspešnejših sezon se je začela z odlično organizacijo Svetovnega prvenstva v kegljanju v mladinski, kadetski in kategoriji mlajših članov/članic, kjer so zelo uspešno nastopala tudi naša dekleta. Nato smo bili priča največjemu uspehu prvih ekip. Na Evropskem pokalu v Kranju so dekleta osvojila tretje mesto, fantje pa četrto. Dekleta U-23 so državne prvakinje ekipno, Matej Turk in Gašper Burkeljca sta državna prvaka v tandemu, Marija Ravnikar in Igor Zamljen sta državna podprvaka v disciplini tandem mix, ženska ekipa je podprvakinja v borbenih igrah, Domen Bodlaj podprvak v kategoriji dečki, Irena Koprivc je tretja v kombinaciji in Kristina Mihelčič tretja v disciplini sprint U-18. V Državnih ligah je imel Calcit edini v državi pet ekip. Prav vse so v svojih ligah krojile vrh, tretja moška ekipa je celo prvak tretje lige zahod.

Na Jesenicah je bil odigran 4. turnir za dečke in deklice. Naši predstavniki so bili pod vodstvom trenerja Francija Spruka spet uspešni. Pred zadnjim turnirjem, ki bo jeseni Domen Bodlaj prepričljivo vodi v svoji kategoriji, Kristina Mihelčič prav tako zanesljivo drži drugo mesto. Manca Progar je v svoji kategoriji peta, Aljaž Vehovec pa je z enim nastopom manj 15.

POKAL KAMNIKA

Tudi letos je KK Calcit Kamnik organiziral turnir za pokal Kamnika, ki je obenem tudi Klubsko prvenstvo KK Calcit. Po dveh krogih v predtekmovanju se je v finale uvrstilo 12 moških in 6 žensk. Pri moških je obranil naslov Gašper Burkeljca. Pri ženskah pa je slavila Marija Ravnikar.

BORBENE IGRE

Kot vsako leto se je tudi letos sezona zaključila s tekmovanjem ekip Občinske trim lige v borbenih igrah. Ker v teh ekipah sodelujejo praktično vsi igralci in igralke KK Calcit je to lepa priložnost za sproščeno druženje pred zasluženim odmorom po dolgi in naporni sezoni. Letos je na čelu z Urošem Stoklasom zmagala ekipa AMBROŽ TEAM, ki je tudi prvak Občinske trim lige. Drugo mesto je osvojila ekipa DU Kamnik, tretje pa Mesi Sports. Za nagrado so po tradiciji prejeli torto, ki so jo razdelili med vse prisotne tekmovalce in navijače. Po zaključku tekmovanja je pokale najboljšim ekipam v Občinski trim ligi in posameznikom turnirja za Pokal Kamnika – Klubsko prvenstvo KK Calcit podelil podpredsednik kluba gospod Uroš Poljanšek.