• +386 (0)8 161 53 09

Kamniški Calcit Waterpolo po neverjetnem finišu skočil na drugo mesto

Težko pričakovani derbi med kamniškim Calcitom in koprskim Grafistom je po preobratu v zadnji četrtini pripadal aktualnim državni prvakom iz Kamnika.

Kranj – POB Kranj, gledalcev 32, sodnika: Homovec, Podjed, delegat: A. Mikoletič.

DP člani, 4. krog
Calcit Waterpolo – VD Grafist Koper 12:5 (2:0, 1:2, 2:2, 7:1)
Strelci: Stele in Gledec 3, Sokler in Briški 2, Bergant in A. Cerar 1; Sulić 2, Nastran, Anzeljc in Fičur 1.

Če so bili Koprčani v tretjem kolu močno oslabljeni in so remizirali z banjaluškim Borcem, so tokrat prišli v najmočnejši postavi. Zadnji dve tekmi sta se končali z remijem, tako da je bilo pričakovati izenačeno tekmo. Boljše so začeli gostitelji, ki so po zadetkih Berganta, Briškija in Soklerja povedli za tri zadetke. Koper ni popuščal in stalno lovil zaostanek. Ob koncu tretje četrtine je trener Calcita dobil najprej rumeni, po ugovarjanju pa takoj še rdeči karton.

Ob prednosti Calcita za zadetek je že kazalo, da bomo zopet gledali napeto končnico. Vodenje domačih je prevzel Blaževič, ki pa je prejel tretjo izključitev in moral sesti na klop. Vendar so Grafistu, za katerega igrata dva reprezentanta, povsem pošle moči in so tako Kamničani zadnjo četrtino dobili kar s 7:1 in se zavihteli na drugo mesto v prvenstvu. Za potezo tekme je poskrbel Sokler, ko je z nogo preprečil strel nasprotnika za zadetek.

Izjave

Teo Galič, trener Grafista: »Mi smo se sicer dobro pripravili na tekmo proti Kamniku. Danes nam igra ni stekla ne v napadu in ne v obrambi. Dobili smo preveč golov, slaba je bil realizacija predvsem z igralcem več v napadu. V zadnjo četrtino smo šli z zaostankom 5:4, vendar nas je v zadnji četrtini Calcit “povozil”.«

Aleš Komelj, trener Calcita: »Danes smo v Kranju odigrali težko tekmo proti za nas vedno neugodnemu nasprotniku. Koper je prišel v popolni postavi, kar se letos še ni zgodilo. Vsekakor se je po dveh neodločenih rezultatih danes sreča obrnila na našo stran. Ritem smo držali s praktično sedmi igralci v bazenu in tekmo uspeli dobili v našo korist.«

Gašper Žurbi, vratar Calcita: »Tekmo smo odigrali tako, kot smo se dogovorili. Nasprotniku nismo dopustili, da nam vsili svojo igro. Po najboljših močeh smo držali tempo, dobili tri točke, tako da gremo lahko mirni v nadaljevanje sezone.«

V naslednjem kolu Grafist gosti Gorico, Calcit potuje v Maribor, kjer se bo pomeril z Branikom.