Najboljši športniki v letu 2019 so …

Občina Kamnik in Zavod za turizem, šport in kulturo Kamnik sta na slavnostni podelitvi priznanj za športne dosežke v letu 2019 in priznanj za delo v športu Občine Kamnik nagradila najboljše športnike v minulem letu. Najboljša športnica v lanskem letu je tekačica Mojca Koligar, najboljši športnik je lokostrelec Gašper Štrajhar, najboljša športna ekipa Občine Kamnik pa – Odbojkarski klub Kamnik, Calcit Volley (člani).

Bronasto priznanje Občine Kamnik za delo v športu je prejel Ciril Grkman, predsednik Kolesarskega društva Calcit Kamnik že od njegove ustanovitve leta 2000, tako da letos obeležuje 20 let predsedovanja v klubu. Podeljenih je bilo 45 priznanj v več kategorijah. Priznanja so dobitnikom podelili župan Občine Kamnik Matej Slapar, podžupan Občine Kamnik Aleksander Uršič, vršilec dolžnosti direktorja Zavoda za turizem, šport in kulturo Kamnik Franci Kramar in predsednik Športne zveze Kamnik Dušan Papež. Dogajanje so s svojim nastopom popestrili umetniki, sodobni plesalci in zračni akrobati iz skupine Fourklor z nekaj točkami iz gledališke predstave Cirkus na Mesec.

Ciril Grkman, predsednik Kolesarskega društva Kamnik je ob prejemu bronastega priznanja povedal: »Najbolj sem ponosen na naše mlade člane Calcit Bike Teama, ki bodo tudi v prihodnosti stopali na ta in na druge zmagovalne odre – tudi danes so že stali na tem odru in prejeli zaslužena priznanja.«

»Te nagrade sem zelo vesela,« je po podelitvi dejala Naj športnica leta 2019 Mojca Koligar in dodala: »Dejansko se moje noge najbolje počutijo nad 1.500 metri nadmorske višine, na kamnitem in strmem klancu. Upam, da bomo našli organizatorja, ki bo še naprej s srcem organiziral tek na Grintovec, saj mi to tekmovanje veliko pomeni. Glavni izzivi in glavni cilj za letošnjo sezono pa sta zame evropsko in svetovno prvenstvo v gorskem teku.«  Naj športnik 2019 Gašper Štrajhar se je zahvalil za prejeto priznanje in dejal: «Možnosti za nastop na Olimpijskih igrah v Tokiu so kar velike. Z ekipo trdno treniramo in se pripravljamo.« Nagrade za Naj športna ekipa Občine Kamnik so bili veseli tudi člani Odbojkarskega kluba Calcit Volley Kamnik. »Bliža se finale srednjeevropske lige MEVZA. Naši cilji so kot vsako leto visoki z namenom, da čim bolje odigramo polfinale in se uvrstimo v finale,« je njihove občutke povzel trener Calcit Volley Gašper Ribič.

Župan Občine Kamnik Matej Slapar je iskreno čestital vsem prejemnikom nagrad in priznanj ter jim ob tej priložnosti namenil naslednje misli in želje: »Spoštovane športnice in spoštovani športniki, spoštovani trenerji, starši in strokovni kader klubov ter društev, lepo pozdravljeni v imenu Občine Kamnik. Lovorike in priznanja, ki ste jih prejeli na vaši športni poti, so za vsakega izmed vas nekaj posebnega, a tudi za nas in tudi nam, Kamničankam in Kamničanom, so v izjemen ponos. Vaš trud in železna volja vas je pripeljala do tega, da vam danes lahko rečemo, da ste najboljši v naši lokalni skupnosti. Vendarle je pri tem pomembno predvsem vaše zadovoljstvo, prav tako tudi volja, da stremite k vedno boljšim rezultatom in razvoju. Neuspehe premagujte s pogumom in ne odnehajte. Naj vas nasprotnik ne ustavi, temveč naj vam predstavlja izziv do zmagovalnega cilja. Iskrene čestitke, najboljše in najboljši!«

Županu se je v čestitki športnicam in športnikom pridružil tudi vršilec direktorja Zavoda za turizem, šport in kulturo Kamnik Franci Kramar: »Spoštovani dobitniki nagrad, ostali športniki, športni delavci, cenjeni gostje, kamniški športniki ste prav gotovo svetovni prvaki s toliko odličnimi dosežki v različnih športnih panogah in s tako pomanjkljivo športno infrastrukturo kot jo imamo v kamniški občini. Ne bom našteval vseh teh uspehov in pogojev v katerih nastajajo, ampak sem prepričan, da ni športnega kluba, ki si ne bi želel boljših pogojev dela. In zaslužijo si jih. Zaslužite si jih vsi! Kamniški športniki ste namreč najboljši ambasadorji Kamnika - tako v Sloveniji kot v Evropi in v svetu. Vsako leto se komisija pri izboru najboljših športnikov sreča z enakim izzivom - kako med predlaganimi najboljšimi kamniškimi športniki, ki vsi izpolnjujete pogoje za prejem nagrade, izbrati tiste, ki ste s svojimi rezultati še posebej izstopali in boste danes prejeli zaslužene nagrade. Nagrado si zaslužite vsi, tudi tisti, ki je danes fizično ne boste prejeli, med drugim tudi zaradi tega, ker so vas v vašem klubu na žalost enostavno pozabili prijaviti. Takih uspešnih kamniških športnikov je kar nekaj.  Želim si, da se te napake v prihodnosti ne bodo ponavljale. A vaš trud in vaša vztrajnost sta opažena, zato naj vam bo to samo še dodatna spodbuda za vaše uspehe.

Posebej rad bi zahvalil vsem staršem, ki otroke spodbujate v športnih dejavnostih, vsem sponzorjem in Občini Kamnik, ki šport v Kamniku podpirate v tolikšni meri, da lahko dosegajo želene rezultate. V Zavodu za turizem, šport in kulturo v občini Kamnik  se bomo seveda trudili, da bomo še naprej pomagali društvom in športnim delavcem kolikor je v naših močeh. Ravno slednje pa prevečkrat pozabimo, pa naj bo to zgolj s predlogom za takšna priznanja, ki jih podeljujemo danes. Iz lastnih izkušenj vem, da nam to lahko pomeni veliko. Zato bi se jim na tem mestu iskreno zahvalil za njihovo nesebično pomoč kamniškemu športu. Za konec mi dovolite izreči svoje čestitke vsem dobitnikom priznanj, vsem, ki se ukvarjate s športom in ga na tak ali drugačen način širite med ljudi vseh generacij. Obilo športnih uspehov in čim manj poškodb v letu, ki prihaja!«
Avtor fotografij: Klemen Brumec za ZTŠK Kamnik